اخبار

برگزاری چهارمین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد با حضور وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی دریاسوج

برگزاری چهارمین جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری کهگیلویه وبویراحمد با حضور وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی  دریاسوج
وزیرتعاون کارورفاه اجتماعی از اجرای طرح غربال‌گری ژنتیک در استان کهگیلویه و بویراحمدواختصاص 170 میلیارد ریال برای توسعه گردشگری استان از سوی صندوق کارآفرینی امید خبرداد..

 دکتر علی ربیعی عصر امروز در نشست شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: نامگذاری این هفته به نام این دو شهید گرانقدر مروری بر رجایی گونه و باهنر گونه زیستن برای دولتمردان است و باید منش این دو شهید را برای خودمان مرور کنیم.

وی با اشاره به ساده‌زیستی شهید رجایی، افزود: من روزی کارگر بودم و امروز وزیر شدم و در حضور مقام معظم رهبری عرض کردم امروز به عنوان وزیر در مقابل حضرتعالی صحبت می‌کنم و اوایل انقلاب برای نخستین بار به عنوان یک کارگر در مقابل شما حاضر شدم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر می‌خواهیم در انقلابی بودنمان انحراف به وجود نیاید باید از شهید رجایی الگو بگیریم، باید امروز از ادب رجایی الگو بگیریم.

دکتر ربیعی عنوان کرد: باید خضوع رجایی، اعتماد وی به افراد و سبک زندگی او که همراه با رنج‌های گذشته بود را مورد توجه قرار داد و انقلابی‌گری را با رجایی و باهنر باید در هفته دولت مرور کنیم. برخی که رجایی و باهنر را ندیده‌اند ولی وقتی نامی از این بزرگواران می‌شنوند حس خوبی دارند.

وی اظهار داشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد حرف‌هایی که زده شد دغدغه بنده نیز هست و به طور حتم برای حمایت از زنان کارآفرین این استان اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ایجاد تعاونی‌های کشاورزی ظرفیت خوبی است که باید از این ظرفیت برای افزایش اشتغال و رفع معضل بیکاری در این استان استفاده کرد.

دکتر ربیعی عنوان کرد: طرح غربال‌گری ژنتیک را در 4 استان قرار بود اجرا کنیم که استان کهگیلویه و بویراحمد نیز به این استان‌ها افزوده شد.

وی بیان کرد: تجهیز بیمارستان شهدای گمنام یاسوج، کلینیک شماره 2 گچساران، امکان‌سنجی بیمارستان‌های 32 و 98 تختخوابی را به طور ویژه در دستور کار قرار می‌دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه گردشگری امروز ما گردشگری پست مدرن و بوم‌گردی است، گفت: با امکانات موجود می‌توانیم این نوع گردشگری را توسعه دهیم.

ربیعی عنوان کرد: سالانه 8 میلیون گردشگر از جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد عبور می‌کنند که این موضوع می‌تواند در توسعه گردشگری این استان نقش به سزایی داشته باشد، البته توسعه گردشگری با سرمایه‌گذاری بزرگ امکان‌پذیر است.

وی ابراز کرد: صندوق کارآفرینی امید برای توسعه گردشگری 170 میلیارد ریال، رئیس جمهوری در سی‌امین سفر خود نیز 100 میلیارد ریال برای توسعه گردشگری اختصاص داد که امروز نیز 50 میلیارد ریال به این بخش اختصاص می‌دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه کاهش سهم نفت در توسعه اقتصادی از اولویت‌های دولت است، گفت: نباید نوبت زدن برای فروش سکه و ارز یادمان برود، اما امروز از این موضوع خبری نیست و قیمت ارز تثبیت شده است.

ربیعی با اشاره به اینکه از ریزش 300 هزار ‌نیرو جلوگیری کردیم، افزود: هر یک درصد رشد اقتصادی 100 هزار شغل ایجاد می‌کند که با توجه به روند موجود در کشور می‌توانیم در آینده شاهد افزایش اشتغال باشیم.

وی از صدور 430 هزار دفترچه تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع نویدبخش وضعیت رو به بهبود کشور است و وزارت کار تاکنون به وعده‌های حمایت غذایی خود عمل کرده است. و تاکنون حدود 11 هزار حاشیه‌نشین شهری و مشاغل غیررسمی را بیمه کرده  که سرانه درمان آنها به 36 هزار تومان رسیده است.

وزیر کار حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل را از برنامه‌های در دستور کار این وزارت خانه عنوان و بیان کرد: ما باید بیش از گذشته کار کنیم و آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و با بردن شغل به خانه‌ها، رنج را از خانواده‌های ایرانی دور کنیم.

دکتر ربیعی با بیان اینکه فرصت تاریخی زیادی برای خدمت به مردم نداریم، ابراز کرد: از همکارانمان در بدنه اجرایی دولت می خواهم که ساعات کارمان را افزایش دهیم و سه خصلت عقلانیت، سخت‌کوشی و اخلاق‌مداری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید