اخبار

با حضور معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی دریاسوج مشکلات تشکلات کارگری وکارفرمایی بررسی شد

با حضور معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی  دریاسوج مشکلات تشکلات کارگری وکارفرمایی بررسی شد
معاون وزیرتعاون کارورفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید یک دولت کارآفرین است و یکی از اولویتهای مهم دولت حفاظت و صیانت از نیروی کار است.
وی تاکید کرد: با هم افزایی با یکدیگر باید به سوی ایجاد نشاط در محیط کار، امحای استرس در محیط کار حرکت و زمینه های شادی را برای کارگران ایجاد کنیم و این برنامه ملی در صورتی موفق خواهد بود که هم افزایی بهینه ای بین دستگاه های حوزه وزارتخانه با سایر دستگاه ها به وجود آید.
به گزارش روابط عمومی :

جلسه معاون وزیر کار تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعضای تشکلات کارگری و کارفرمایی و کارشناسان روابط کار اداره کل تعاون  کار ورفاه اجتماعی  استان کهگیلویه وبویراحمد با هدف بررسی  مشکلات پیش رو این تشکلات  تشکیل شد.

درابتدای این جلسه مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از سفر معاون وزیر اظهار امیدواری کرد با حضور آقای مهندس هفده تن مشکلات پیش روی تشکلات کارگری وکارفرمایی مرتفع وشاهد ارتقاء جایگاه انجمن ها وتشکلات در جامعه باشیم  مهندس مظاهری سپس اقدام به ارائه عملکرد چندساله دولت تدبیروامید در حوزه روابط کار این اداره کل نمود.

معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته دولت ابراز خوشحالی از اینکه در هفته دولت در استان کهگیلویه بویراحمد هست از این استان  به گنجینه پنهانی سرمایه های انسانی که  در هوش و زکاو ت در کشور شهره هستند یادکرد.

حسن هفده تن با اشاره به شرایط حاکم بر کشور گفت : دولت تدبیر و امید در شرایطی سکاندار کشتی طوفان زده کشور شد که شاخص های مهم کشور نه تنها وضعیت مطلوبی نداشت بلکه در شرایط  و وضعیت نامطلوب بسر می برد.

هفده تن افزود :  با بررسی 28 شاخص اقتصادی  و کلیدی  بازار کار، بیکاری، بهره وری،بهبود فضای کسب و کار  و بسیاری از شاخصهای دیگر که انجام دادیم وضعیت اقتصادی کشور در  در وضعیت مطلوبی نبودیم و در شرایط رکود توام با تورم قرار داشتیم، که با برکت همراهی و تعا مل مردم با دولت و تلاشهای بسیار علیرغم خالی بودن خزانه دولت از وضعیت بحرانی خارج شد و امروز کشور در شرایط رشد بالای 4  درصد قرار گرفته است.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه مهم ترین پیچیده ترین مشکل کشور در وضعیت کنونی  بحث بیکاری و پایین بودن نرخ مشارکت اقتصادی است افزود :نرخ بیکاری نیازمند مقوله بحث کارشناسی است بطوریکه که هنوز با توجه به امار در بحث رشد سرمایه گذاری و اشتغال نتوانستیم رشد بیکاری را کاهش دهیم .

هفده تن در ادامه اظهار کرد : در یک اقتصاد غیر نفتی با رشد اقتصادی یک در صد می توان نرخ بیکاری را 6 درصد کاهش داد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی  عنوان کرد: شاخص های پیشرفت توسعه متوازن را در عمل باید در زندگی روزمر ه مردم ببینیم، یعنی با در نظر گرفتن تغییر قدرت خرید مردم،میزان افزایش رفاهشان، میزان سفر، میزان کاهش بیماری و غیره، اینها ساده ترین و شفافترین شاخص های است که  عملکرد دولت ها را میتوانیم  با آن  بسنجیم  که در این موارد رشد اقنا ء کننده ای نداشتیم

وی توضیح کامل درخصوص مدل سازماندهی و طرح توانمندسازی تشکلهای کارگری و کارفرمایی به جمع حضار ارائه کرد.
این مقام مسئول در وزارت کار تصریح کرد: دولت تدبیر و امید یک دولت کارآفرین است و یکی از اولویتهای مهم دولت حفاظت و صیانت از نیروی کار است.
وی تاکید کرد: با هم افزایی با یکدیگر باید به سوی ایجاد نشاط در محیط کار، امحای استرس در محیط کار حرکت و زمینه های شادی را برای کارگران ایجاد کنیم و این برنامه ملی در صورتی موفق خواهد بود که هم افزایی بهینه ای بین دستگاه های حوزه وزارتخانه با سایر دستگاه ها به وجود آید.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به واحدهای مشکل دار اشاره کرد و از کارفرمایان خواست که به سوی نوآوری در تولیداتشان حرکت کنند تا در رابطه با صادرات مشکلی نداشته باشند و در عین حال از سرمایه گذاری در زمینه هایی که رشد اشتغال پایدار ندارد خودداری نمایند.

هفده تن همچنین از کارفرمایان خواست که در رابطه با جذب سرمایه گذار نهایت تلاش خود را انجام دهند.

معاون وزیر کار به حوادث ناشی از کار و مدل خود ایمنی اشاره و اظهارکرد: بازرسان کار گزارش‌های ارزیابی چرخه ریسک را پیگیری کنند و در رابطه با دعاوی در استان‌ها این کار انجام شود و وحدت رویه در هیات‌های تشخیص حل اختلاف می تواند در این خصوص کمک کند.

این مقام مسئول در وزارت کار همچنین به طرح طبقه بندی مشاغل اشاره کرد و گفت: این طرح از حدود دو دهه  پیش آغاز شده که طرح بسیار ارزشمندی است که متناسب با آن حق مزد و حق کار افزایش خواهد یافت.

هفده تن  درپایان گفت : کارگران آلمانی 30 سال بعد از بازنشستگی همچنان امید به زندگی دارند و کارگران ایرانی شاغل در کارهای سخت و زیان اور 3 سال بعداز بازنشستگی به علت بیماری فوت می کنند،  واظهارداشت : در طرح جداسازی مشاغل سخت از زیان آور برای مشاغل سخت، فوق العاده سختی کار پرداخت می شود و برای مشاغل زیان آور به گونه ای عمل می شود که زیان اور بودن آن امحا شودسپس اعضاء حاضربه یحث وتبادل نظر پرداختند.

۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۶:۴۶
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید