اخبار

ارمغانی تاکید کرد: نبود مهارت های متناسب با بازار کار حلقه مفقوده اشتغال

ارمغانی تاکید کرد: نبود مهارت های متناسب با بازار کار حلقه مفقوده اشتغال
ارمغانی سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و وبویراحمد گفت: حلقه مفقوده در صنعت تولید نبود مهارت متناسب با نیاز بازار کار است. مهارت های امروزی سنتی و به دور از مهارت های بازار محور هستند لذا باید این رویکرد را تغییر دهیم و به سمت و سوی مهارت های بازار محور برای تامین نیاز بازار کار حرکت کنیم.

 به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، نشست تربیت نیروهای متخصص و مهارتی بصورت کاربردی و با هدف ایجاد اشتغال در دانشگاه آزاد یاسوج با حضور مدیران و هیئت علمی دانشگاه برگزار شد.

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت:فرایند تولید برای شکل گیری نیازمند مولفه هایی مختلفی همچون مواد اولیه، آموزش مهارت ،بازاریابی و.... می باشد.

وی افزود: حلقه مفقوده در تولید  نبود مهارت متناسب با نیاز بازار کار است. آموزشهای مهارت  امروزی سنتی و به دور از آموزشهای  بازار محوراند ، لذا ضروریست این رویکرد را تغییر دهیم و به سمت و سوی مهارت های بازار محور برای تامین نیاز بازار کار حرکت کنیم.

ارمغانی اظهار داشت:مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کنار مراکز آموزش عالی با انجام تحقیقات و مطالعات پژوهشی پس از نیازسنجی بازار کار با مشارکت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی  نقش قابل تاملی در تامین نیاز نیروی کار صنایع و کسب کارهای خردو کلان دارند.

وی عنوان کرد:برای مهارت افزایی نیازمند تغییر رویکرد های فعلی با هم اندیشی و همفکری دستگاه های مرتبط با موضوع بازار کار و اشتغال هستیم.

۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۲۱
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید