اخبار

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:تعاونی ها کلید شکوفایی اقتصاد هستند

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:تعاونی ها کلید شکوفایی اقتصاد هستند
شانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر ظهر امروز به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با سراسر کشور و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد،  شانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی‌های برتر ظهر امروز به صورت ویدئوکنفرانس همزمان با سراسر کشور و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

آیت‌الله ارمغانی سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این جشنواره با بیان اینکه هفته تعاون فرصت مناسبی برای توجه مسئولان به سمت فعالیت ها ،توانایی ها ودستاوردهای  تعاونی‌ها و نقش موثر آنها دربخش های مختلف جامعه  است، گفت: بدون شک تعاونی‌ها نقش کلیدی در شکوفایی  اقتصاد  کشور دارند و در واقع بهترین مسیر باز توزیع عادلانه ثروت و توسعه رفاه اجتماعی از طریق خود مردم هستند.

وی گفت: موضوع تعاون ریشه در فرهنگ وتعالیم اسلامی دارد و مسیر مردم سازی اقتصاد مدنظر مقام عالی  وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی ودولت سیزدهم هست بهمین جهت در دولت جدید توجه ویژه ای به اجرای برنامه های  هفته تعاون  برای ترویچ و توسعه  فرهنگ مشارکت پذیری در انجام کارها ،شده است

سرپرست تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  افزود: در شانزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر، تعاونی تولید سولفات از شهرستان چرام استان کهگیلویه و بویراحمد در میان تعاونی‌ها برتر کشور قرار گرفت و شایسته تجلیل است.

وی تصریح کرد:‌مدیرعامل تعاونی تولید سولفات از نخبگان و کارآفرینان برتر استان هست  و تنها تعاونی تولید کننده سولفات آلومینیم در جنوب کشور می باشد.

آیت‌الله ارمغانی با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم ۲۳ نفری این طرح تعاونی گفت: خوشبختانه  این تعاونی علاوه بر تاثیر گذاری در توسعه شهرستان چرام ظرفیت ایجاد اشتغال تا سطح ۵۰ نفر را دارد،

وی افزود : در جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر  علاوه بر تعاونی سولفات از تعاونی برتر استانی (تعاونی خدمات فنی و مهندسی پارس رایان )   و همچنین ۳ تعاونی دیگر به عنوان شایسته تقدیر  ، تجلیل خواهد شد
سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امسال فرآیند انتخاب تعاونی‌ها به شکل هوشمند وبا دقت فراوان بوده است. در این مراسم  سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست قرار گرفتن تعاونی از محرومترین نقطه کشور یعنی شهرستان چرام در میان تعاونی‌های برتر کشور را موجب افتخار دانست.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از بانک توسعه تعاون در حمایت از  تعاونی تولید سولفات چرام گفت: بالاترین میزان تسهیلات روستایی و عشایری به مبلغ ۹۰ میلیارد ریال توسط بانک به این تعاونی پرداخت شد و امروزه تعاونی محصولی تولید کرده که در کشور برند و نمونه است.

وی در خصوص نرخ بیکاری استان افزود: نرخ بیکاری استان در سال ۹۷، ۱۳.۳ بوده که این آمار در پایان ۹۹ به ۱۰.۹ درصد رسیده است و سومین استان کشور به لحاظ کاهش نرخ بیکاری هستیم.

این مسئول از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد و یادآور شد: تعهد اشتغال سال ۹۹ استان در بخش‌های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری، اقتصادی، خدماتی، نهادهای حمایتی و سایر نهادها از جمله ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت و بنیاد علوی ۱۷ هزار و ۱۷۴ نفر بود.

صمیمی‌دوست بیان کرد: خوشبختانه میزان اشتغال ایجاد شده استان از مرز ۱۷ هزار و ۱۷۴ نفر گذشت و برای ۲۱ هزار و ۸۵۲ شغل ایجاد شد که افتخار بزرگی برای استان است.

در پایان این جشنواره از ۵ تعاونی برتر استان از جمله تعاونی ۵۲۷ تولید سولفات از شهرستان چرام که تعاونی برتر کشور شد با اهداء لوح،وهدایایی نقدی تجلیل شد.
۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۱۸:۵۹
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید