اخبار

تعاونی ها گره گشای معضلات و موانع اقتصادی

تعاونی ها گره گشای معضلات و موانع اقتصادی
آیت اله ارمغانی سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و وبویراحمد در نشست اتاق فکر تعاون استان گفت:تعاون و تعاونی کردن امور ریشه در فرهنگ و باور مردم دارد و این مهم در آیات کلام وحی آمده است لذا پرداختن به مقوله تعاون گره گشای بسیاری از موانع و معضلات اقتصادی در راستای خلق سرمایه و توزیع عادلانه ثروت میان اقشار مختلف مردم است.

به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد/آیت اله ارمغانی  سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی  کهگیلویه و وبویراحمد در  نشست اتاق فکر تعاون استان با تبریک هفته تعاون به تعاونگران عرصه کار و تولید اظهار داشت: تعاون و تعاونی کردن امور ریشه در فرهنگ و باور مردم دارد و این مهم در آیات کلام وحی آمده است لذا پرداختن به مقوله تعاون گره گشای بسیاری از موانع و معضلات اقتصادی در راستای خلق سرمایه و توزیع عادلانه ثروت میان اقشار مختلف مردم است.

وی با اشاره به لزوم گرامی داشت هفته تعاون برای آگاهی بخشی به جامعه به منظور روی آوردن به فرهنگ تعاونی و مشارکت اجتماعی تصریح کرد: در هفته تعاون امسال همزمان با شروع دولت سیزدهم ویژه برنامه های متنوعی برای اجرا داریم که مهمترین بخش آن تجلیل از تعاونی سولفات آلومنیوم در شهرستان چرام به عنوان تعاونی برتر ملی  با حضور مجازی مقامات کشوری خواهد بود. برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع نقش تعاون در پشتیبانی نقش مشاغل خانگی، برگزاری جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر استان، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی با محوریت ترویج فرهنگ تعاون از دیگر برنامه های هفته تعاون می باشد.

ارمغانی اتاق فکر تعاون را زمینه ساز هم افزایی، هم اندیشی و استفاده از ظرفیت های نخبگان حوزه تعاون بویژه اساتید دانشگاهی برای رونق بخش تعاون در شکوفایی اقتصادی کشور عنوان کرد و گفت: خوشبختانه اتاق فکر تعاون با بهره مندی از ظرفیت های موجود  یاریگر دانشجویان  در زمینه تحقیق و پایان نامه های دانشجویی، طرح های علمی و پژوهشی با رویکرد چشم اندازها و چالش های بخش تعاون در جامعه خواهد بود.

رئیس اتاق فکر تعاون استان اضهار داشت: انسجام بخشی و هدف گذاری طرح های پژوهشی تحقیقی حوزه تعاون برای رصد مشکلات ومسایل این حوزه در برون رفت از وضعیت موجود و حرکت در مسیر بالندگی و رشد و توسعه تعاونی ها برای رسیدن  به اقتصاد فعال و پویا از اولویت های اصلی اتاق فکر خواهد بود و این رویکرد  با اثر بخشی مطلوب تری در آینده استمرار خواهد یافت.

سرپرست تعاون کار و رفاه اجتماعی  کهگیلویه و وبویراحمد در ادامه افزود: اتاق فکر تعاون با برخورداری از نخبگان دانشگاهی و تجارب ارزنده تعاونی گران با آسیب شناسی مسایل و مشکلات حوزه تعاون اقدام به ارائه راهکارها و  پیشنهادات سازنده خواهد کرد.و در این مسیر از ظرفیت بنگاه های تعاونی بویژه مشاغل خانگی در بخش بانوان حمایت و مساعدت جدی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بخش آموزش و ترویج اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به طور جد از پایان نامه های دانشجویی که حامی بخش تعاون  برای رصد چالش ها و چشم اندازهای این حوزه باشند حمایت مالی و فکری می کند.

ارمغانی خواستار مشارکت و اهتمام جدی دانشجویان مراکز آموزش عالی برای انتخاب  عناوین مختلف در حوزه تعاون برای پایان نامه های دانشجویی شد.

در این جلسه کلیات طرح پایان نامه دانشجویی با عنوان اصول و بایسته های حقوقی اشتعال زنان در تعاونی های کشور در چارجوب قانون و همچنین طرح پژوهشی  تحت عنوان چالشها و چشم اندازهای توسعه بخش تعاون در استان کهگیلویه و بویراحمد،به تصویب اعضاء اتاق فکر استان رسید.

 

 

۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ۱۹:۴۴
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید