اخبار

پرداخت بالغ بر 11 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی در شهرستان کهگیلویه

پرداخت بالغ بر 11 میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی در شهرستان کهگیلویه
آیت اله ارمغانی گفت:تا کنون تعداد سه هزار و سیصد وشصت و پنج مجوز در بخش مشاغل خانگی در شهرستان کهگیلویه صادر شده که از این تعداد 1672مورد به بانک ها جهت دریافت تسهیلات معرفی و موفق به بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات گردیده اند. و این روند در آینده نیز استمرار خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد/آیت اله ارمغانی سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در فرمانداری شهرستان کهگیلویه با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این دیدار اظهار داشت:رسالت وزارت کار در حوزه اشتغال فراهم کردن زیرساخت ها و بستر سازی ایجاد اشتغال ، ساماندهی بازارکار ، رصد  فرصت های شغلی  است.

وی گفت: دولت برای بهبود  فضای کسب و کار  و حمایت از اشتغال بسته های حمایتی متنوعی  از جمله طرح کارورزی، طرح یارانه حقوق و دستمزد، پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری  ، طرح مشوق های بیمه ای و ساماندهی مشاغل خانگی را در نظر گرفته است که خوشبختانه شهرستان کهگیلویه  با تلاش دستگاههای اجرایی و بانک های عامل موفق به جذب 115 درصدی تسهیلات روستایی گردیده است.

آیت اله ارمغانی ادامه داد:تا کنون تعداد سه هزار و سیصد وشصت و پنج مجوز در بخش مشاغل خانگی در شهرستان کهگیلویه صادر شده که از این تعداد 1672مورد به بانک ها جهت دریافت تسهیلات معرفی و موفق به بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات گردیده اند. و این روند در آینده نیز استمرار خواهد داشت.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تعداد افراد بهره مند از یارانه حقوق و دستمزد در این شهرستان را 179 نفر برشمرد و افزود: تا کنون 448 نفر از محل مشوق های بیمه ای  مشغول به فعالیت شد اند.

آیت اله ارمغانی  صیانت از نیروی کار را مهم ارزیابی کردو گفت: با انجام بازرسی های فنی و مستمر از تمامی کارگاههای مشمول  جهت اجرای صحیح قانون کار از نیروی کار صیانت خواهیم کرد.
وی از شناسایی تعاونی های راکد در شهرستانها و بازگشت آنها به چرخه تولید در آینده نزدیک خبر داد

سپس فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: نیاز سنجی براساس قابلیت ها و پتانسیل های هر منطقه همراه با آینده نگری ،پرداخت تسهیلات اشتعالزایی را زمینه ساز ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی  خواهد کرد.

کریمی نژاد افزود:بروکراسی اداری یکی از موانع و مشکلات اساسی کارآفرینان در سطح استان است که این معضل را با مشخص کردن دستگاه خاص و حذف استعلامات موازی می توان کاهش داد.

وی گفت: ایجاد اشتغال نیازمند همت همه جانبه مسولان و تلاش دستگاه های اجرایی است.

۲۱ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۰:۲۰
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید