اخبار

منصوری در شورای اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

۱۰۰ میلیارد تومان به طرح های روستایی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

۱۰۰ میلیارد تومان به طرح های روستایی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر سهمیه عادی کهگیلویه و بویراحمد در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید از صندوق توسعه ملی برای این طرح ها اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد،عیسی منصوری سه شنبه شب در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: با توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر سهمیه عادی کهگیلویه و بویراحمد در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری، ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات جدید از صندوق توسعه ملی برای این طرح ها اختصاص یافت.

منصوری عنوان کرد:همچنین ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای حمایت مالی از کسب و کارهای خانگی نیز به این استان اختصاص یافته است.

وی افزود: تیم های کارشناسی ‌و متخصص برای برای بررسی مشاغل حوزه اصلاح نژاد دام، گردشگری، آی تی، زنبور داری و ... از سوی وزارت کار به کهگیلویه و بویراحمد اعزام می شوند تا پس از جمعبندی در این زمینه تصمیم گیری شود. 

 معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: همچنین راه اندازی بازارچه صنایع دستی و مشاغل خانگی استان در قالب تسهیلات ترکیبی از کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی در دستور کار قرار می گیرد.

منصوری ابراز داشت: محدودیت سهمیه برای طرح مشوق بیمه ای، یارانه حقوق و دستمزد و کارورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد حذف می شود.

وی تاکید کرد: در سه سال اخیر فعالیت های منسجمی در حوزه توسعه اشتغال در این استان صورت گرفته است و استان بر اساس داده های مرکز آمار ۲۳ هزار نفر جویای کار وجود دارد ‌که این عدد مربوط به تابستان ۹۹ است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: بر اساس طرح های وزارت کار همچون اشتغال روستایی تاکنون برای ۱۳ هزار نفر در استان اشتغال ایجاد شده است و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که برای مابقی بیکاران نیز اشتغال پایدار ایجاد شود و اولویت اصلی ایجاد طرح های نیمه تمام باشد.

به گقته وی ، برخی طرح های اشتغال زا در استان  برای تکمیل شدن مشکل دارند و مجوزی از صندوق توسعه ملی گرفته شده که براساس آن اجازه ارایه ۴۰ درصد تسهیلات به عنوان متمم به طرح های نیمه تمام داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۹۰ درصد تسهیلات اختصاص داده شده در حوزه روستایی و عشایری این استان جذب شده است و حدود ۴ میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی نیز جذب شده است.

حسین کلانتری افزود: با توجه به سفر هیات اعزامی از سوی وزارت کار، نشست هایی برای بازدهی بهتر سفر و هماهنگی های لازم صورت گرفت و ۴ طرح مهم آبی، ۲ پروژه راه و چندین طرح اشتغالزا  روی میز قرار داده شده و از اعلام آمادگی این هیات برای نتیجه بخشی به این طرح ها قدر دان هستیم. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نمونه مجوز ماده ۵۶ برای سد تنگ سرخ و سد ابریز کهگیلویه گرفته شده است. وی تصریح کرد: ایجاد کلینیک کارآفرینی اشتغال در این استان ضرورت دارد و ظرفیتی مهم برای توسعه و ایجاد اشتغال محسوب می شود.

۱۲ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید