اخبار

مدیرکل،تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:از کارگاه های اقتصادی خصوصی و تعاونی با مشوق های بیمه ای حمایت می شود

مدیرکل،تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:از کارگاه های اقتصادی خصوصی و تعاونی با مشوق های بیمه ای حمایت می شود
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویر احمد گفت: طرح مشوق های بیمه ای به منظور تشویق و ترغیب کارفرمایان و بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد,پروانه نیک مرام  مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمداظهار داشت: یکی از برنامه های حمایتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای کارگاههای اقتصادی بخش خصوصی و‌ تعاونی طرح مشوق های بیمه ای به منظور تشویق و ترغیب کارفرمایان ،بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی هست.

نیک مرام افزود: در صورتی که کارفرما یکی از فارغ التحصیلان دانشگاهی را مشغول بکار نماید از معافیت بیمه ای سهم کارفرمایی به مدت۲ سال برخوردار خواهد شد.

وی  عنوان کرد: دو سال معافیت از حق بیمه سهم کارفرما برای بکارگیری هر تعداد نیروی جدید فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

نیک مرام گفت: با تسهیل شرایط طرح مشوق بیمه ای، کارفرمایان می توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد از بین فارغ التحصیلان لیسانس به بالا جذب  نمایند.

 وی در ادامه افزود: حق بیمه سهم کارفرما توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود و شرایط بهره مندی از طرح برای کسب و‌کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است که در زیر آمده است:

کارفرما باید دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور همچنین داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی و در آخر  ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ایMoshavegh.mcls.gov.ir کرده باشد.

نیروی کار جدید  نیز باید دارای شاریط  حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، سن کمتر از ۳۸ سال، حداکثر سابقه بیمه ۳۶ ماه و  ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir باشد.

وی در پایان گفت: برای کسب اطلاعات بیشتر با ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان تماس بگیرید یا متن دستورالعمل را مطالعه فرمایید.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۲۲:۳۴
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید