اخبار

پرداخت بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد

پرداخت بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی عشایری در کهگیلویه و بویراحمد
پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اتمام سهمیه بخش کشاورزی در تسهیلات روستایی و عشایری گفت : سهم بخش کشاورزی 46 درصد بوده که بیش از این درصد پرداختی داشته ایم و دیگر جایی برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در این بخش نداریم.
به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد،جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری امروز 13 مهر در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد.

پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اتمام سهمیه بخش کشاورزی در تسهیلات روستایی و عشایری گفت : سهم بخش کشاورزی 46 درصد بوده که بیش از این درصد پرداختی داشته ایم  و دیگر جایی برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری در این بخش نداریم.

وی افزود:در بخش صنعت یک درصد اعتبار باقی مانده  و تا کنون بیش از 80 درصد تسهیلات روستایی ‌و عشایری پرداخت  شده است.

 نیک مرام گفت: شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی کارگاه ها و بیکار شدن تعداد زیادی کارگر در استان شد. دولت برای جلوگیری از این مهم ۲۲۵ میلیارد تومان به استان تحت عنوان تسهیلات کرونایی در نظر گرفته .

وی اظهار داشت: از این میزان اعتبار ۵۰ درصد  تخصیص داده شده است  که تاکنون ۱۶میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان در زمینه تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در شهرستان گچساران تعداد ۷۲۸پرونده متقاضی استفاده از تسهیلات کرونایی در بانک ها ثبت نام کرده که از این تعداد ۲۲۳پرونده به مبلغ ۳میلیارد تومان پرداخت شده است.

نیک مرام با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات 12 درصد هست اذعان داشت: تسهیلات تا سقف 16 میلیون تومان نیازی به ضامن ندارند و کارگاه های خرد و کلان تا پایان مهرماه جهت بهره مندی از تسهیلات کرونایی فرصت ثبت نام دارند.

وی ادامه داد: در ایام کرونا 1260 نفر کارگر در گچساران بیکار و تعداد زیادی کارگاه تعطیل شد که تسهیلات کرونایی باعث فعال شدن مجدد کارگاه ها و وبازگشت تعداد زیادی از کارگران به کار خواهد شد
نیک مرام در ادامه عنوان کرد:بانک های عامل پرداخت تسهیلات کرونایی بانک انصار، سپه، تجارت، ملی، ملت، رفاه، صادرات و پارسیان هستند.
۱۳ مهر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۲
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید