اخبار

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:تعاونی ها بهترین بستر برای توزیع عادلانه ثروت

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:تعاونی ها بهترین بستر برای توزیع عادلانه ثروت
نیک مرام مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در برنامه زنده نگاه روز صدا و سیمای مرکز استان تعاونی ها را بهترین بستر برای توزیع عادلانه ثروت و رفع فقر بیان کرد واظهار داشت: بررسی ها نشان داده است که تعاونی ها به خوبی می توانند حماسه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را محقق وجهش بزرگی در جامعه ایجاد کنند.

به گزارش روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد, پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در برنامه زنده نگاه روز صدا و سیمای مرکز استان با اشاره به اهمیت تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور گفت:

 

جایگاه تعاون و نقش آفرینی تعاونی ها در اقتصاد کشور را باید باور داشته باشیم تا به سهم 25درصدی تعاون که در برنام ششم توسعه تعیین شده است دست یابیم.

 

نیک مرام تعاونی ها را بهترین بستر برای توزیع عادلانه ثروت و رفع فقر بیان کرد واظهار داشت: بررسی ها نشان داده است که تعاونی ها به خوبی می توانند حماسه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را محقق وجهش بزرگی در جامعه ایجاد کنند.

 

وی توسعه تعاونی ها را عامل ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت: اگرچه تعاونی ها مزیت های متعددی دارند و می توانند اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور باشند ولی متاسفانه عوامل متعددی باعث ناکارآمدی تعاونی ها شده اند که از جمله می توان فقدان مدیریت شایسته و توانمند، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را نام برد.

 

وی ابزاز امیداوری کرد که با توجه به اهتمام و تلاش وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی برای ارتقای جایگاه بخش تعاون و همچنین تاکید برسیاست های کلی اصل 44قانون اساسی و برنامه ششم توسعه مبنی برضرورت افزایش سهم و کارایی این بخش در اقتصاد ملی شایسته است که مسیر پویایی، بالندگی وتوسعه هرچه بیشتر تعاونی ها در کشور هموار و اعتقاد به فرهنگ تعاونی  به عنوان یک تفکر و ارزش ملی در کشور نهادینه شود.

 

نیک مرام در ادامه گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد هر ساله به مناسبت هفته تعاون در شهریورماه برنامه هایی را اجرا می نماید اما امسال به حرمت ماه محرم و پاندمی موج دوم کرونا برنامه پاسداست هفته تعاون به شکل سابق برگزار نمی شود.

 

وی با بیان این که تعداد 3587 تعاونی در استان وجود دارد،افزود: 6پروژه در هفته تعاون امسال قابل افتتاح و بهره برداری است که یکی از این پروژه ها را به نمایندگی از سایر پروژه ها از طریق ویدو کنفرانس با حضور مقامات عالی وزارت و همزمان با سایر پروژه ها در کشور افتتاح خواهد شد.

 

نیک مرام تعداد تعاونی های فعال را 2195واحد ذکر کرد و ابراز داشت: تعاونی های استان 603612نفر عضو دارند وباعث اشتغال زایی 22464نفر شده اند.


وی اذعان داشت: امسال 7تعاونی که سه تایی از آن ها مربوط به بانوان است به عنوان تعاونی ها برتر کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و در هفته تعاونی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

 

نیک مرام اعلام داشت: از محل تسهیلات روستایی و عشایری 34میلیارد تومان با سود 6درصد به تعاونی هانی استان پرداخت شد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید