اخبار

جلسه گروه کار اشتغال استان برگزار شد

گروه کار اشتغال
جلسه گروه کار اشتغال استان با ریاست حشمت الله صمیمی دوست معاون امور اقتصادی استاندار و جمعی از مدیران اجرایی با محوریت تسهیلات کرونایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی:مدیرکل تعاون کار و رافاه اجتماعی استان در نشست گروه کار اشتغال و سرمایه‌گذاری از اختصاص ۲۲۵ میلیارد تومان اعتبار به ۱۴ بخش مختلف خسارت دیده از کرونا خبر داد.
پروانه نیک مرام افزود: سهم حمل و نقل چهار هزار و ۶۱۱ واحد، صنعت و معدن و تجارت ۸۱۸ واحد، آموزش و پرورش ۲۷۶ واحد، میراث فرهنگی ۱۹ واحد، بهزیستی ۱۱۵ واحد، فنی و حرفه‌ای ۳۳ واحد، حوزه بهداشت و درمان ۷۷ و سایر دستگاه‌ها ۹۸ واحد اعلام است.

وی اضافه کرد: این تسهیلات به شرطی پرداخت می‌شود که واحد‌های خسارت دیده از بیماری کووید ۱۹، در سامانه کارا  نام نویسی کنند.
پروانه نیک مرام بیان کرد: به ازای هر شاغل بیمه شده ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اظهارداشت: بانک‌های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، انصار و موسسه ملل از جمله بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا هستند.

نیک مرام ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی  در شهرستان‌ها به واحد تولیدی و کار و کارگاهی اعلام کنند تا متقاضیان برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه در بخش های اشتغالزای طرح کاروزی، ۱۵۶ درصد نسبت به سهم استان بیشتر عمل شده است، ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد سهم استان ۴۷۰ نفر بود، اما عملکرد استان هزار و ۶۸ نفر است که ۲۲۷ درصد افزایش سهم را نشان می دهد.

نیک مرام افزود: سهم استان از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری ۳۰۲ میلیارد تومان بوده که ۹۴ درصد این مبلغ پرداخت شده است و امیدوارم بانک‌ها نسبت به جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات اقدام کنند.
۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۳۹
روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید