اخبار

میزان تسهیلات کرونایی استان مشخص شد.

تسهیلات کرونایی
پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص مبلغ ۲۲۵ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی: پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۲۵ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان خبر داد.

نیک‌مرام در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مـبلغ تـسهیـلات را ۱۲۰ مـیلـیـون ریــــال بــــه ازای هر شاغــــل بیمه شـده برای کــسب و کارهای آسـیـب دیـده و ۱۶۰ مــیلـیـون ریال بــــه ازای هر شاغل بـیـمه شــــده بــرای واحــــدهایــــی کــه بــــه دسـتور ستاد ملی مبارزه بـا کرونا تعـطیـل شده‌اند، می‌باشد.

وی گفت: واحدهای کسب و کاری که در قالب کارفرمایی و خویش فرمایی دارای لیست بیمه بوده و در سال گذشته فعال بوده و همچنان فعال باشند می‌توانند در سامانه کارا ثبت نام نموده و برای یک بار و حداکثر تا پایان خردادماه جاری مشمول دریافت تسهیلات پیش‌بینی شده شوند.

نیک مرام اظهارداشت: بانک‌های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، پارسیان، انصار و موسسه ملل از جمله بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات حمایت از کرونا هستند. گفتنی است: ۱۴ رسته شغلی از جمله مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده، مراکز گردشگری، حمل و نقل عمومی، تولید و توزیع پوشاک، مراکز توزیع آجیل و خشکبار، باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی، آموزشگاه‌های رانندگی و... مشمول تسهیلات حمایتی در مقابل آسیب‌های شیوع ویروس کرونا هستند.

وی اضافه کرد: مراحل بررسی این تسهیلات از طریق سامانه هوشمند صورت می‌گیرد و نیازی به مراجعه حضوری به ادارات کار یا دستگاههای اجرایی نیست فرایند پرداخت این تسهیلات پس از دریافت پیامک ازطریق ستاد ملی به تلفن همراه مدیر کارگاه با ثبت نام در بخش تسهیلات کرونای سامانه کارا شروع و سپس توسط ستاد تسهیلات کرونا در کشور بررسی و به دستگاه متولی ارسال می‌شود درصورت تأیید دستگاه به بانک مورد درخواست متقاضی فرستاده می‌شود بلافاصله موقع ارسال به بانک از طریق پیامک به متقاضی جهت مراجعه به بانک اطلاع رسانی می‌شود و مراحل بانکی به صورت حضوری در بانکهای استان انجام می‌شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۱۱
روابط عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید