اخبار

روابط عمومی ها مولفه ای مهم در تحقق جهش تولید

روابط عمومی ها مولفه ای مهم در تحقق جهش تولید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی ۲۷ اردی‌بهشت ماه، روز ملیِ ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت و آن را سرفصلی مهم و اثر گذار میان مردم و سازمان‌ها، زمینه ساز تحقق جهش تولید دانست

به گزارش روابط عمومی : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی ۲۷ اردی‌بهشت ماه، روز ملیِ ارتباطات و روابط عمومی را گرامی داشت و آن را سرفصلی  مهم و اثر گذار میان مردم و سازمان‌ها، زمینه ساز تحقق جهش تولید دانست

 پروانه نیک مرام روز در این پیام آورده است: 27 اردیبهشت به نام روز روابط عمومی و ارتباطات نامگذاری شده این مهم  صرفا یک عنوان در تقویم به شمار نمی رود  بلکه بیانگر نقش کلیدی، تخصص و تعهد این قشر است.

در واقع ارتباطات‌ چرخ‌های‌ اقتصادی را با نظمی خاص بـه یـکدیگر مـتصل می‌کند و توان و قدرت بالایی را به‌ منصه‌ ظهور می‌رساند که در پرتو آن، جامعه‌ بشری به سوی پیشرفت گام برمی‌دارد.

مخاطب امروز کنجکاو و جستجوگر شده است و  براحتی هر پیام و تبلیغی او را اقناع نمی‌ کند  از این روی کار این تلاشگران بیش از پیش شده است و باید به طور تحصصی و علمی تر وظایف خود را انجام دهند.

دیگر روابط عمومی محدود به نصب بنر ادارات نیست و با وظایف تاثیر گذار خود گره از مشکلات ادارات و ارباب رجوع باز کند .

همان‌طور که از مفهوم کلمه‌ روابط عمومی استنباط می‌شود، روابط‌ عـمومی‌ فـن و هـنری است که با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف ارتباط با طیف‌ وسیعی‌ از گـروه‌های مـردم ارتباط برقرار می‌کند.

روابط عمومی نقش دوسویه دارد و با ایفای وظیفه تخصصی و ذاتی خود می تواند دستگاه اداری و وظایفش را به جامعه هدف بشناساند .

ارتباطات حوزه ­ای بسیار گسترده و پیچیده است و نباید فراموش کرد که روابط عمومی‌ها به صورت‌ مستقیم و غیرمستقیم از طریق رسانه‌های جمعی با اقشار مختلف مردم ارتباط دارند.

هنر برقراری این ارتباطات در جهت افزایش وفاق و همدلی کارکنان درون سازمان و اطلاع رسانی اقدامات صورت گرفته برای مخاطبان برون سازمان موضوع مهمی است که یک روابط عمومی خلاق می تواند آن را ایفا کند.

وی در پایان روز جهانی ارتباطات را به تمام فعالان حوزه ارتباطات، فناوری اطلاعات و روابط عمومی در کهگیلویه و بویراحمد تبریک گفت و از تلاش‌های صورت گرفته برای ارتقای مشارکت و هم‌افزایی در بین گروه‌های مختلف جامعه قدردانی کرد و ابراز امید واری کرد که این تلاش‌ها در جهت پیشرفت و توسعه همه‌جانبه استان موثر باشد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۲۵
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید