اخبار

انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی با استاندار کهگیلویه وبویراحمددیدار وگفتگوکردند

انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی با استاندار کهگیلویه وبویراحمددیدار وگفتگوکردند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد: دولت برای تحقق شعار «جهش تولید» تمام قد کارگران را حمایت کند

به گزارش روابط عمومی: روسای انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی استان با استاندار ومدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  دیدار وگفتگو کردند 

دراین دیدار استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تبریک روز و هفته کارگر اظهار داشت: موظف و مشتاق به کمک به جامعه کارگری و کارفرمایی هستیم و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستمزدهای کارگران می‌تواند بیشتر و بهتر از این باشد عنوان کرد: کارگران بدون شک از دولت و دستگاه‌های اجرایی انتظار خدمات، حمایت و تسهیلات بیشتر دارند و باید متناسب با شرایط روز کشور خود را تنظیم کنیم.

کلانتری ابراز کرد: شرایط به‌گونه‌ای است که دشمنان قسم خورده راضی نیستند چرخ تولید بچرخد و کارگر و صنعت‌گر ما کار کنند و ی گفت: معرفی یک کارآفرین برتر امر به معروف است

نماینده عالی دولت در استان  با اشاره به تشییع باشکوه و میلیونی سردار سلیمانی افزود: این مهم به نوعی تجلیل از مقام شهید سلیمانی و انسجام ملت در برابر ظلم، زور و قداره‌بندی آمریکا بوده است.

کلانتری با بیان اینکه کرونا 200 کشور دنیا را درگیر کرد ادامه داد: عملکرد ملت ایران برای مقابله با این ویروس منحوس قابل مقایسه با آمریکا و اروپا نبوده زیرا در این وضعیت به دنیا ظرفیت ناشناخته کشور از جمله فرهنگ، باور و اعتقاد خود را نشان دادیم.

وی یادآور شد: جهش تولید با تکیه بر توان، مهارت و تحرک جامعه کارگری امکان‌پذیر بوده که باید دولت تمام قد از این قشر حمایت کند و حمایت دولت و نظام از جامعه کارگری، صنعتگران و تولیدکنندگان یک رسالت ملی و تاریخی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ملت ایران نشان داده‌اند در پیچ‌های تاریخی با هم متحد و هماهنگ هستند با تمام توان پشتیبان و حامی جامعه کارگری هستیم زیرا این مهم را وظیفه خود می‌دانیم.

مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان با اشاره به اینکه در زمینه بیکاری کارگران در مقایسه با دیگر استان‌ها وضعیت بهتری داریم، بیان کرد: قدرت ریسک پذیری کارفرمایان عامل تحرک و پویایی اقتصاد یک جامعه است.

پروانه نیک مرام ادامه داد: در این استان برخی کارفرمایان با وجود ضرر و زیان حاضر به تعطیلی کارگاه و بیکاری کارگران خود نشدند که این موضوع ستودنی است.وی از تغییر خطوط تولید توسط برخی از کارخانجات بخاطر تولید ملزومات بهداشتی قدردانی کرد
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه هفته آینده وام ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی با نرخ ۱۲ درصد به کارفرمایان عملیاتی می‌شود، افزود: حفظ سلامت کارگران و حمایت از اقشار آسیب پذیر و کم درآمد در مهار کرونا از اولویت های  این اداره کل است که  در این راستا از سوی وزارت کار ، این تسهیلات  در اختیار کارفرمایان به منظور حمایت از کارگران گذاشته می شود نیک مرام گفت: تشکل‌های کارگری فاقد ساختمان بوده که این یکی از مهمترین خواسته آنان از مسئولان است.
وی ادامه داد: تشکل‌های کارگری از نظر مالی مشکلاتی دارند به گونه‌ای که دیگر حتی خبری از کمک‌های ناچیز گذشته نیست و وعده مسئولان برای حل مشکل نبود ساختمان برای این تشکل‌ها  هنوز محقق نشده است.
دراین دیدار روسای انجمن های صنفی کارگری وکارفرمایی به بیان دغدغه ها ومسائل ومشکلات خود پرداختند وخواستار توجه بیشتر مسئولان برای ارتقاء جایگاه واختصاص مکان مناسب جهت استقرار انجمن ها شدند .
 

 

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۱:۳۸
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید