اخبار

برگزاری جشن روز جهانی کارگر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دریاسوج

برگزاری جشن روز جهانی کارگر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی دریاسوج
مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی : پیشرفت نظام اسلامی در تمام ابعاد مدیون جانفشانی شهدا و البته کارگران زحمت کشی است که با تلاش و روحیه جهادی مسیر توسعه ایران اسلامی را فراهم کردند.

به گزارش روابط عمومی :جشن روز کار و کارگر ضمن رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی با حضور حجت الاسلام سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه امروز پنجشنبه ( 11 اردیبهشت ماه 99) برگزار شد.
این جشن با حضور پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، سرهنگ مثنوی معاون سپاه فتح و برخی از کارفرمایان و کارگران نمونه برگزار شد.

پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این جشن یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، امام شهدا و شهید سردار سلیمانی و شهدای کارگر را گرامی داشت و اظهار کرد: پیشرفت نظام اسلامی در تمام ابعاد را مدیون جانفشانی شهدا و البته کارگران زحمت کشی هستیم که با تلاش و روحیه جهادی مسیر توسعه ایران اسلامی را فراهم کردند.
وی در ادامه با قدردانی از کارفرمایانی که تثبیت شغل داشتند و به دلیل ویروس کرونا کارگران را اخراج نکردند، اظهار کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا و طرح فاصله گذاری اجتماعی نتوانستیم جشن روز کارگر داشته باشیم که از همه کارگران به این دلیل عذرخواهی می کنم.
وی در ادامه به آمار از وضعیت کارگران در این روزهای کرونایی ارائه داد و گفت: 74 هزار کارگر بیمه شده در استان کهگیلویه و بویراحمد داریم که از این بین، 7 هزار 439 نفر شغل شان را از دست دادند و در سامانه بیمه بیکاری وزارت کار ثبت نام کردند.
نیک مرام گفت: همچنین 6307 نفر که زیر چتر حمایتی هیچ نهادی هم نبودند به ما مراجعه کردند.

وی تاکید کرد: نباید نسبت به مسائل معیشتی مردم به ویژه اقشار کم درآمد بی توجه بود. که در این راستا اقدام مناسبی در وزارتخانه در نظر گرفته شد از جمله؛ تسهیلات مناسبی در اختیار کارفرمایان به منظور حمایت از کارگران گذاشته می شود.

دراین مراسم به  17کارگر پرتلاش واحدهای تولیدی صنعتی استان  لوح سپاس اهداء شد و از خدمات شرکت تولیدی صنعتی یاسوران یاسوج بعنوان واحد نمونه تجلیل بعمل آمد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۰۰
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید