اخبار

کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد را کسب کرد

کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد را کسب کرد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با جذب ۵۰۶ نفر شغل اولی در اجرای طرح پرداخت یارانه دستمزد در مقایسه با استان هایی که این طرح در آنها اجرا شده رتبه نخست را کسب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی، پروانه نیک مرام روز سه شنبه اظهار داشت: در طرح یارانه دستمزد در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۳۰ درصد از حداقل دستمزد فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط وزارت کار پرداخت می شود و ۷۰ درصد دیگر توسط کارفرما پرداخت می شود.

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد از زمان اجرای این طرح تاکنون توانسته ۵۰۶ نفر شغل اولی را جذب کند و رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص دهد این در حالی است که استان های دارای رتبه دوم و سوم به ترتیب توانسته اند تنها ۱۳۴ نفر و ۱۲۵ نفر جذب کنند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مبلغ ۱۲۸ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح به کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شد و در واقع طرح پرداخت یارانه حقوق و دستمزد برای اولین بار با پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد و براساس طرح پیشنهادی این استان مطرح شد.

نیک مرام عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد برای اجرای طرح یارانه حقوق و دستمزد، به عنوان یکی از استان های پایلوت انتخاب شده و هم زمان با هفت استان دیگر این طرح در حال اجرا است.

وی ابراز داشت: کاهش هزینه های نیروی کار برای کارفرمایان، ایجاد انگیزه و تشویق کارفرمایان برای بکارگیری نیروی کار جدید و افزایش فرصت شغلی از اهداف اصلی این طرح است.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است، این طرح اکنون در کشور در حال اجراست.

به کارآفرینانی که دانش آموختگان دانشگاهی را به کار می گیرند، یارانه دستمزد پرداخت می شود.

۳ دی ۱۳۹۸ ۱۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید