اخبار

در نخستین نشست کمیسیون کارگری شورای تامین کهگیلویه و بویراحمددر سال 98: پرداخت حقوق در اولویت مدیران واحدهای کارگری باشد

در نخستین نشست کمیسیون کارگری شورای تامین کهگیلویه و بویراحمددر سال 98: پرداخت حقوق در اولویت مدیران واحدهای کارگری باشد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم توجه به مطالبات کارگران گفت که پرداخت حقوق این زحمتکشان، در اولویت مدیران واحدهای کارگری باشد.

پروانه نیک مرام در نخستین نشست کمیسیون کارگری شورای تامین کهگیلویه و بویراحمد مربوط به سال 98 در دو کارخانه آجر و پتروشیمی شهرستان کهگیلویه، اظهار داشت: با توجه به شعار سال رونق تولید، کارگران می توانند نقش تاثیرگذاری در تولید کالای باکیفیت داخلی داشته باشند.

وی افزود: بر این اساس کارگران قشری موثر در رونق تولید و اقتصاد هستند که باید کارفرمایان نسبت به حل مسائل و مشکلات آنان توجه کافی داشته و از آن ها حمایت کنند.

نیک مرام بیان کرد: برای دستیابی به اهداف تعیین شده، باید دغدغه های معیشتی کارگران را کاهش دارد و انگیزه و شرایط مناسب را در محیط کار برای آنان فراهم کرد.

وی بر لزوم پرداخت به موقع دستمزد و حقوق کارگران از سوی کارفرمایان تاکید کرد و ابراز داشت: کارفرمایان رعایت ماده 41 قانون کار را در دستور کار خود قرار دهند و پرداخت ها مطابق با قانون کار باشد.

ماده 41قانون کار که در خصوص افزایش حداقل دستمزد است دو تبصره دارد که دستمزد باید بر اساس این موارد افزایش می یابد.

در تبصره یک ماده 41 قانون کار افزایش حداقل دستمزد بر اساس نرخ تورم که از سوی بانک مرکزی اعلام می شود و در تبصره 2 افزایش حداقل دستمزد بر اساس سبد هزینه یک خانوار متوسط باید تعیین شود.

در نشست کمیسیون کارگری شورای تامین کهگیلویه و بویراحمد مشکلات 2 کارخانه آجر و پتروشیمی دهدشت در راستای نظارت بر اجرای مقررات قانون کار و آئین نامه های حفاظت و بهداشت کار و سایر دستورالعمل های مربوطه بررسی شد.

این نشست با حضور مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد، دبیر کمیسیون کارگری شورای تامین استان، ریاست دادگستری کهگیلویه، مدیرکل تامین اجتماعی و اعضای میسیون کارگری استان برگزار شد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید