اخبار

نشست ستاد مرکزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از آسیب دیدگان سیل برگزار شد

نشست ستاد مرکزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از آسیب دیدگان سیل برگزار شد
نشست ستاد مرکزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از آسیب دیدگان سیل ، با هدف تجمیع امکانات وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، مجموعه های وابسته و تعیین تکلیف نحوه حمایت از این افراد و نیز ارائه آخرین گزارش معاونین معین درباره وضعیت استانها با حضور اعضا پنج شنبه هفته گذشته برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی این ستاد هفته گذشته به دستور" محمد شریعتمداری" وزیر تعاون ، کارورفاه اجتماعی  به جهت تسریع در پیگیری امور حمایتی آسیب دیدگان سیل و همچنین مصرف هدفمند حمایت های وزارتخانه در سطح استانهای سیل زده تشکیل شد.
گفتنی است ،  دومین نشست این ستاد با حضور اعضا،  شامل معاونین معین استانهای سیل زده، تامین اجتماعی، شستا، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگان فولاد، نیروی مقاومت بسیج، بانک توسعه تعاون، بانک رفاه، صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر و ... به منظور  اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص نحوه ارائه خدمات به آسیب دیدگان از سیل به بحث گذاشته شد . 
" سید ضیاء الدین شجاعی برهان " مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و نماینده وزیر در این ستاد، بر انسجام بیشتر و دقت در موضوعات مربوط به آسیب دیدگان سیل تاکید کرد و گفت : اصل وحدت فرماندهی با تمرکز بر معین هر استان باید رعایت شود و تمامی فعالیت های امداد رسانی باید تحت نظارت کامل معین هر استان انجام شود. در این شرایط باید  با اتحاد رویه مشخص نسبت به تخصیص کمک ها اقدام شود تا از اتلاف منابع جلوگیری شود.
" شایان نقی زاده " دستیار وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و رئیس امور پیگیری های ویژه حوزه وزارتی ، وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  نیز گفت: در خصوص شناسایی  ظرفیت مجموعه های وابسته به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی انسجام بیشتری لازم است و ضروری است تمام صندوقها و سازمانهای وابسته در سه قالب مشخص در بحث حمایت از آسیب دیدگان سیل  اطلاعات تجمیعی زیرمجموعه هایشان را جمع آوری و برای دبیرخانه دائمی ستاد ارسال کنند . 
وی گفت :  حمایت نقدی اعم از پویش های درون مجموعه ای و نیز جمع آوری وجوه نقدی در قالب مسئولیت اجتماعی است ، خدمات قابل ارائه از سوی هریک از بنگاههای اقتصادی و در انتها تولیدات شرکت ها از محورهای سه گانه این حمایت ها به شمارمی رود . 
" احمد میدری" ،  معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی و  معین استان خوزستان هم با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت استان خوزستان  بر سرعت بخشیدن به نحوه  ارائه کمکها به آسیب دیدگان  تاکید و در خصوص راههای امداد رسانی توضیحاتی ارایه کرد . 
نماینده وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و معین استان خوزستان همچنین ایجاد هماهنگی با سایر نهادهای کمک رسان، تعیین تکلیف نحوه ارائه خدمات و نیز تعیین سهم هر استان را موثر دانست. 
"عیسی منصوری " معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی و معین استان های شمالی هم به نحوه حمایتها از آسیب دیدگان در بحث اشتغال پرداخت و گفت : اطلاعات جمعیتی از قبیل جمعیت فعال، بیکار شدگان، شاغلان و .. به تفکیک هر شهرستان جمع آوری شده و شاخص ها  نیز در این بخش احصا شده و از آن برای برنامه جامع اشتغالزایی در استانهای آسیب دیده سیل استفاده خواهد شد. 
" میعاد صالحی " مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت وام به بازنشستگان آسیب دیده از سیل خبر داد و گفت : این صندوق همسو با سایر مجموعه های وابسته به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به کمک آسیب دیدگان از سیل آمده است.
"محمد رضوانی فر"  مدیر عامل شستا هم نحوه ارائه خدمات این مجموعه به سیلزدگان را تشریح کرد. 
" حجت اله مهدیان " مدیر عامل بانک توسعه تعاون هم گزارشی از آخرین اقدامات این بانک به استانهای سیلزده بویژه در حوزه پرداخت وام ارائه کرد. 
نماینده صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر نیز از راه اندازی سامانه ثبت خسارت سیلزدگان جامعه هدف صندوق شامل بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارگزاران خبر داد و همچنین به راههای کمک این صندوق به جامعه هدف  خود اشاره کرد . 
امینی مدیر استانهای سازمان تامین اجتماعی مهمترین برنامه های این سازمان را در خصوص آسیب دیدگان از سیل در حوزه بیمه ای و درمان عنوان کرد و گفت: از زمانی که هواشناسی اخطار داد کلیه واحدهای سازمانی و درمانی در آماده باش کامل به سر می برند . 
وی افزود: حمایت های بیمه ای و درمانی و نیز استقرار پایگاه اطلاعاتی کار فرمایان و بیمه شدگان از جمله محورهایی است که آن را پی گیری می کنیم. همچنین اعزام 80 اکیپ درمانی به مناطق آسیب دیده از سیل و نیز معاینه بیش از 14 هزار نفر و پیگیری درمان آنان از جمله برنامه هایی است که این سازمان  برای حمایت آسیب دیدگان از سیل داشته و در بحث دارویی نیز کمکهای لازم انجام شده است.
غریوی فرمانده مقاومت بسیج  وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هم از آمادگی کامل  این مرکز  در مراکز استانها برای کمک به هموطنان آسیب دیده از سیل خبر داد. 
در خاتمه این نشست مصوب شد در جلسه بعدی ستاد، نحوه تخصیص منابع به تفکیک استانهای آسیب دیده از سیل  و ضمنا نوع مداخله در استانهای فوق الذکر مشخص شود.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۲۲:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید