اخبار

مفاد تفاهم نامه همکاری اداره کار کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج آماده اجرا شد

مفاد تفاهم نامه همکاری اداره کار کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج آماده اجرا شد
مفاد تفاهم نامه همکاری بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج با هدف ایجاد توسعه اشغال پایدار و کارآفرینی آماده اجرا است.

این تفاهم نامه مهرماه امسال در محور های مختلف منعقد شد و به امضای مدیرکل و مسئولان این 2 نهاد رسید.

به گزارش روابط عمومی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: انعقاد این تفاهم‌نامه روند مطلوبی برای همکاری هرچه بیشتر این 2 نهاد بوده و امید است در راستای عملیاتی‌شدن آن گام‌های مهمی برداشته شده و تنها در حد امضای تفاهم‌نامه نباشد.

پروانه نیکرام افزود: براساس این تفاهم‌نامه اقدامات خوبی اجرا می‌شود که می تواند در ایجاد اشتغال و توسعه کهگیلویه و بویراحمد تأثیر فراوانی داشته باشد.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه برای نخستین بار مکانی برای شکل گیری واحد تعاون و کارآفرینی در دانشگاه یاسوج توسط رئیس این دانشگاه اختصاص اختصاص یافت که می تواند زمینه را برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی به ویژه برای دانشجویان فراهم کند.

نیک مرام عنوان کرد: نیاز است بر اساس مفاد این تفاهم نامه تهیه اولویت های تحقیقای و نیاز سنجی پژوهشی، برگزاری کرسی های علمی و نظریه پردازی، استفاده از ظرفیت اساتید در جهت برگزاری دوره های کوتاه مدت دانش افزایی و مهارت آموازی، تشکیل کمیته های تخصصی و دیگر موارد عملیاتی شوند و بخشی از مصوبات این نشست باشند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری نخستین نشست اتاق فکر این اداره کل در 24 مهرماه سال جاری ابراز داشت: همکاری در خصوص تشکیل اتاق فکر دائمی در جهت بهره گیری از ظرفیت های علمی طرفین ضروری است.

 

رئیس دانشگاه یاسوج نیز گفت: یکی از مشکلات اساسی در این استان امضای تفاهم نامه های بسیار است که تنها در حد یک امضا روی کاغذ یا فایلی بی استفاده مانده اند.

احمد عریان ضمن ابراز خوشحالی از پیگیری های مدیرکل کار کهگیلویه و بویراحمد در اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه این اداره کل با دانشگاه یاسوج، افزود: با اراده ای که مدیر این اداره کل و دغدغه ای که نسبت به این مهم دارد مصوبات این تفاهم نامه به طور حتم اجرایی خواهند شد.

وی بیان کرد: دانشگاه یاسوج آمادگی کامل در اجرایی نمودن مصوبات امروز این نشست که بیشتر در سه حوزه آموزش، تحقیقات و فعالیت های ترویجی بودند را داراست.

عریان ابراز داشت: دانشگاه یاسوج حاضر است در زمینه پرداخت تسهیلات روستایی به منظور نظارت بهتر و هزینه کرد مناسب این تسهیلات تعامل لازم را با این اداره کل داشته باشد.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: واحد تعاون و کارآفرینی برای نخستین بار در این دانشگاه به دستور مدیرکل کار تشکیل شده و ارائه خدمت می دهد.

 

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید