اخبار

خانه بهداشت کارگری شرکت کشاورزی و دامپروری یاسوج افتتاح شد

خانه بهداشت کارگری شرکت کشاورزی و دامپروری یاسوج افتتاح شد
در دومین روز از دهه مبارک فجر و به مناسبت چهلین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خانه بهداشت کارگری شرکت کشاورزی و دامپروری یاسوج با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی، مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار داشت: خانه های بهداشت کارگری  با هدف تامین سلامت کارگران، ارتقای دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی در بین کارگران و سالم سازی محیط کار در کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و معادن ایجاد می شوند.

 طهمورث داستان از فعالیت 18 خانه بهداشت کارگری فعال در این استان خبر داد و افزود: بر اساس مفاد قانون کار، کارفرمایان واحد های تولیدی و صنعتی با 50 نفر نیروی کار و بیشتر مکلف به تاسیس خانه های بهداشت کارگری هستند.

داستان بیان کرد: در مجموع 30 خانه بهداشت کارگری در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که 18 مورد از آن ها هم اینک فعال هستند.

وی به ضرورت توجه و همکاری کارفرمایان نسبت به فراهم کردن لوازم تامین سلامت کارگران اشاره کرد و افزود: بیشترین نفع را از سلامت کارگران خود کارفرمایان می برند.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: انجام معاینات دوره ای کارگران ازسوی پزشک شامل معاینات جسمی، بهداشتی و حرفه ای، مشاوره های روانشناسی، انجام کمک های اولیه، اجرای آموزش های مختلف بهداشتی و پیشگیری از سوانح وحوادث و ایجاد تعامل بین بخشی شرکت با کارشناسان بهداشت محیط وحرفه ای توسط بهداشتیار از فعالیت های خانه های بهداشت کارگری است.

ماده 147 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، دولت را مکلف به ارائه خدمات بهداشتی به کارگران کرده است، از این رو از سال 1366 برنامه مشترک ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان با همکاری مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشتی اجرا می شود.

حدود 70 کارگر به طور مستقیم در این شرکت فعالیت دارند و روزانه این شرکت 40 تن شیر تولید و روانه بازار می کند..

۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید