اخبار

در کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد: بانک ها در پرداخت تسهیلات روستایی سلیقه ای عمل نکنند

در کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد: بانک ها در پرداخت تسهیلات روستایی سلیقه ای عمل نکنند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانک های این استان در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری از ملاحظه های سلیقه ای ناشی از سفارش‌های پیرامونی بپرهیزند.

به گزارش روابط عمومی، علی محمد احمدی روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: آن چه در شرایط کنونی با گسترش تحریم های دشمنان بیش از بقیه تحت تاثیر قرار می گیرد حوزه تولید و اشتغال است.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از اولویت های اصلی دولت بحث اشتغال است باید همه اهتمام مسئولان به کارگرفته شود تا شاخص های اشتغال بهبود یابند.
احمدی بیان کرد: در این شرایط سخت کنونی براساس نتایج پایش وضعیت فضای کسب و کار در پاییز 97 تنها وضعیت کهگیلویه و بویراحمد در کل کشور نسبت به سال قبل بهتر شده است.
وی عنوان کرد: این دستاورد بزرگ از سوی متولیان امر در کهگیلویه و بویراحمد ستودنی است.
براساس آخرین نتایج بدست آمده در استان از مجموع 49 بنگاه اقتصادی، 29واحد توسط اتاق بازرگانی پایش شد که در بین استان های کشور فضای کسب و کار کهگیلویه و بویراحمد بهتر بوده است.
وی تصریح کرد: بر اساس نتایج این پایش وضعیت فضای کسب و کار در پاییز 97 در حوزه خدمات در مقایسه با بخش های کشاورزی و صنعت نامناسب تر ارزیابی شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در شرایط کنونی باید فرصت هایی که به سبب تحریم از دست می روند باید ساز و کاری اندیشیده شود که فرصت های جدید اشتغال خلق شود.
وی با انتقاد از اداره های کل بهزیستی و بنیاد شهید گفت: انتظار می‌رود تلاش‌ این دستگاه ها در زمینه ایجاد اشتغال و تسهیلات روستایی بیشتر شود.
احمدی همچنین از عملکرد ضعیف فرمانداری‌های شهرستان های کهگیلویه و چرام در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری انتقاد کرد.
جشن های ایام دهه فجر در کهگیلویه و بویراحمد از روز جمعه آغاز می شود و طرح های بسیاری افتتاح و یا بهره برداری خواهند شد.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: با توجه به اهمیت خروجی محوری و تحقق اشتغال و تولید جلوگیری از انحرافات با نظارت ها و بررسی طرح ها ضروی است.
جعفر گوهرگانی بیان کرد: مشکلاتی در حوزه تسهیلات وجود دارد که باید ظرف مدت یک ماه نسبت به رفع آن ها توسط بخش های متولی اقدام شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال گذشته تاکنون سهمیه ابلاغی تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی در فاز نخست به این استان یک هزار و 70 میلیارد ریال بوده که 100 درصد این مبلغ جذب شده است.

درمجموع از یک هزار و 540 میلیارد ریال تخصیصی به کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و 185 میلیارد ریال پرداخت شده است.

در واقع 77 درصد جذب باشتغال 4 هزار و 134 نفر صورت گرفته است.

وی با اشاره به برنامه های جدید ابلاغ شده از سوی وزارت کار، ابراز داشت: امسال سهمیه تعداد افراد در طرح کارورزی بیشتر از سال گذشته شده است.

نیک مرام عنوان کرد: از لحاظ مالی ، 25 میلیارد ریال با اشتغال یک هزار و 500 تفر به طرح کارورزی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مشوق های بیمه ای سهم کارفرمایی امسال پیش بینی یک هزار و 950 نفر به میزان 48 میلیارد ریال بوده است.
وی تصریح کرد: امسال در طرح مهارت آموزی به تعداد 2 هزار و 279 نفر مبلغ 18 میلیارد ریال به استان تخصیص داده شده در حالی که سال گذشته در این زمینه مبلغی به استان تعلق نگرفته بود.
نیک مرام ابراز داشت: در مجموع توزیع استانی اجرای برنامه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ارائه شده در دی ماه امسال، با هدفگذاری اشتغال 11 هزار و 158 نفر و براورد مالی بیش از 20 میلیارد تومان بوده است.

این 6 برنامه ارائه شده از سوی وزارت با هدف افزیش اشتغالزایی جوانان فارغ التحصیل، افزایش توسعه کسب و کار های خرد و خانگی در مناطق روستایی، توانمند سازی افراد، حمایت از کارآفرینان و کارفرمایان، تسهیل در جذب و بکارگیری جوانان در بنگاه های اقتصادی است.

۸ بهمن ۱۳۹۷ ۲۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید