اخبار

100 درصد تسهیلات روستایی کهگیلویه و بویراحمد جذب شد

100 درصد تسهیلات روستایی کهگیلویه و بویراحمد جذب شد
استفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی یکی از رویکردهای مهم دولت دوازدهم بوده که انتخاب یک زن در حوزه اشتغال و جذب صد درصد تسهیلات آن در کهگیلویه و بویراحمد نشان از انتخاب اصولی و درست در این بخش بوده است.
به گزارش روابط عمومی، راهبرد استفاده از ظرفیت و توانمندی زنان در عرصه‌های گوناگون، امروزه از الزام‌ها و پیش نیازهای اساسی در توسعه پایدار محسوب می‌شود.
این سخنی بود که علی محمد احمدی در آیین معارفه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت و افزود که مسیر تحقق این مهم امروزه در رویکرد دولت تدبیر و امید و نگاه توسعه محور شخص رئیس جمهور به‌ خوبی تبلور یافته است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد معرفی «پروانه نیک مرام» به‌عنوان نخستین بانوی مدیرکل در تاریخ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مصداق بارز توجه عینی و عملی دولت به استفاده از ظرفیت زنان دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از غرفه ایرنا در نمایشگاه کتاب و مطبوعات استان در یاسوج، گفت: از سال گذشته تاکنون سهمیه ابلاغی تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال روستایی از محل صندوق توسعه ملی در فاز نخست به این استان یک هزار و 70 میلیارد ریال بوده که 100 درصد این مبلغ جذب شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ایجاد اشتغال را جزو دغدغه های اساسی مردم و مسئولان اجرایی کشور دانست و ابراز داشت: یکی از سیاست‌ های اصلی دولت تدبیر و امید اشتغالزایی و رونق تولید است و باید برای تحقق چنین امر مهمی در کهگیلویه و بویراحمد تلاش و همت جدی تری شود.
وی بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت های توسعه روستایی و عشایری و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این مناطق سبب کاهش بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی می شود.
سهم سال 1397 کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 2 هزار و 140 میلیارد ریال است که مرحله نخست آن شامل یک هزار و 70 میلیارد ریال جذب شد و مرحله دوم نیز به همین میزان به این استان تعلق خواهد گرفت.
وی با اشاره به طرح کارورزی، ابراز داشت: امسال سهمیه تعداد افراد در طرح کارورزی بیشتر از سال گذشته شده است.
نیک مرام عنوان کرد: از لحاظ مالی ، 25 میلیارد ریال با اشتغال یک هزار و 500 تفر به طرح کارورزی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: مشوق های بیمه ای سهم کارفرمایی امسال بپیش بینی یک هزار و 950 نفر به میزان 48 میلیارد ریال بوده است.
وی تصریح کرد: امسال در طرح مهارت آموزی به تعداد 2 هزار و 279 نفر مبلغ 18 میلیارد ریال به استان تخصیص داده شده در حالی که سال گذشته در این زمینه مبلغی به استان تعلق نگرفته بود.
۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید