اخبار

نماینده جدید موسسه کار و تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

نماینده جدید موسسه کار و تامین اجتماعی  کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد
علی دانشی به عنوان نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

در پنجاهمین سال تاسیس سازمان بین المللی کار(ILO) و بیست و سومین سال تاسیس وزارت کار و امور اجتماعی(سابق)، اتفاق مهمی در عرصه کار و تامین اجتماعی کشورمان روی داد و تحول اساسی در روابط کارگر و کارفرما ایجاد شد.
ایجاد «مؤسسه کار و تامین اجتماعی» در اردیبهشت ماه سال 1348 با الهام از «مؤسسه بین المللی کار» وابسته به «سازمان جهانی کار» در اولین کنفرانس ملی کار مورد توجه قرار گرفت و در قالب ماده واحده قانون تاسیس در تاریخ 9/11/49 مورد تصویب مجلسین وقت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی، علی دانشی به عنوان نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی گفت:
یکی از مهم ترین زمینه های فعالیت موسسه کار و تامین اجتماعی آموزش بوده که شامل آموزش ترویجی ویژه نمایندگان گروه های کارگر ،کارفرما ودولت، دوره های  آموزش عمومی و تخصصی ضمن خدمت، برگزاری دوره های آموزش اعضاء مراجع حل اختلاف، همایش های " علمی-کاربردی" و کارگاه های آموزشی، سمینارها و نشست های علمی، آموزش های  غیر حضوری و الکترونیکی است.
دانشی بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت های این موسسه حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا در راستای ارتقای دانش تخصصی و جهت پیوند حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مراکز علمی وامکان استفاده از توان علمی و تخصصی دانشگاه‌های سراسر کشور، پایان نامه های رشته‌های مرتبط از قبیل: اقتصاد، مدیریت، جامعه‌شناسی، حقوق، کارآفرینی، برنامه ریزی سیستم ها، مهندسی صنایع مورد حمایت قرار می گیرد.

وی در این زمینه از دانشجویان کهگیلویه و بویراحمد دعوت کرد و افزود: این موسسه بخشی از هزینه پایان نامه های آن ها را نیز تقبل می کند.

سایر فعالیت ها این موسسه شامل بومی سازی بسته های آموزشی سازمان بین المللی کار، تدوین خلاصه کتب تخصصی به صورت هفتگی و ماهانه تحت عنوان «برگی از دانش» ، تهیه تقویم آموزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه، تهیه بانک اطلاعات مدرسین مرتبط با کار، تعاون، رفاه، تأمین اجتماعی، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاهها و مراکز معتبر علمی و سازمان‌های دولتی و غیردولتی و ارائه مشاوره های لازم به پژوهشگران است.

۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید