اخبار

رفع مشکل بنگاه های کهگیلویه و بویراحمد و تثبیت اشتغال موجود در دستور کار است

رفع مشکل بنگاه های کهگیلویه و بویراحمد و تثبیت اشتغال موجود در دستور کار است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: رفع مشکل بنگاه ها در این استان، ایجاد اشتغال و تثبیت اشتغال موجود به جد در دستور کار این اداره کل است.

پروانه نیک مرام روز چهارشنبه در نشست شورای سیاستگذاری و راهبری بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در یاسوج به عنوان دبیر کارگروه کارگری و کارآفرینی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کمیته های تخصصی و ویژه ای در راستای کمک به واحد های تولیدی مشکل دار در استان تشکیل و نتایجی نیز گرفته شد.

وی افزود: پیگیری و رفع مشکلات کارگران بنا بر تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  به جد در دستور کار این اداره کل است.

نیک مرام بیان کرد: مشکلات بنگاه های اقتصادی از 2 بعد درون کارگاهی و برون کارگاهی بررسی شد که متاسفانه به وضوح مشکلات برون کارگاهی به وفور دیده می شود.

وی عنوان کرد: ایجاد و افزایش فرصت های شغلی از جمله دغدغه های مهم دولت بوده است و در شرایط موجود، حفظ اشتغال برای جلوگیری از رکود بنگاه های اقتصادی، کارساز خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرف 2 ماه گذشته کارگران و کارفرمایان در استان با مشکلاتی مواجه شده اند که از استاندار و نماینده ولی فقیه در استان خواهانم همکاری های لازم را جهت برگرداندن کارگاه ها به شرایط قبل انجام دهند.

نیک مرام افزود: اینک انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سال پیروزی است، سالی که دشمنان با اعمال سخت ترین تحریم ها می خواهند کام ملت ایران را تلخ کنند تا مردم از آرمان های الهی دست بکشند.

وی به اهمیت مشارکت بالای بانوان در عرصه اجتماعی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز با انعقاد تفاهم نامه های مختلف درصدد ایجاد کارآفرینی بیشتر برای بانوان هستیم.
نیک مرام ادامه داد: مهمترین وجه تمایز زنان قبل از انقلاب و پس از پیروزی انقلاب، موجودیتی است که نظام جمهوری اسلامی به حضور آنان در عرصه های مختلف بخشید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز بیان کرد: مدیران اجرایی این استان عملکرد و خدمات انقلاب را با زبان ساده و از طریق مقایسه با قبل از انقلاب و دوره های مختلف برای مردم بیان کنند.
احمدی بر لزوم پاسخ دهی صادقانه و همراه با استدلال مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد به پرسش ها و برخی شبهات احتمالی مردم و به ویژه نسل جوان این استان در مورد دستاوردهای 40 سال انقلاب تأکید کرد.
وی عنوان کرد: اهتمام مدیران اجرایی و نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد تا روزهای باقیمانده به ایام الله دهه فجر امسال برای برگزاری هر چه باشکوه تر جشن ها و برنامه های 40 سالگی انقلاب جدی تر شود.
احمدی ابراز داشت: در این صورت دغدغه مند بودن مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه خدمات رسانی مطلوب تر به مردم و تلاش آنان برای کاهش مشکلات استان بیش از پیش مسجل می شود.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: رسانه ها و خبرنگاران این استان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تنها بر روی آسیب ها و نقاط ضعف متمرکز نشوند.
آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی اظهار داشت: در این صورت رسانه ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد آبرومندتر بوده و انصاف آنان به مردم و مدیران اجرایی استان نشان داده می شود.
وی افزود: مردم کشور و کهگیلویه و بویراحمد باید در 40 سالگی انقلاب خدمات و نقاط ضعف را در کنار یکدیگر ببینند.
آیت الله ملک حسینی بیان کرد: چنانچه نقد رسانه ها و خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف از جمله دستاوردهای 40 ساله انقلاب همراه با خیرخواهی و دلسوزی باشد مدیران اجرایی این استان نیز برای رفع مشکلات استان تلاش بیشتری می کنند.

۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید