اخبار

بهبود فضای کسب و کار سبب ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد می شود

بهبود فضای کسب و کار سبب ایجاد اشتغال و رونق اقتصاد می شود
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت بهبود فضای کسب و کار وضعیت بنگاه‌ها تغییر می‌کند، اشتغال ایجاد می‌شود و رونق در اقتصاد اتفاق می‌افتد.

به گزارش روابط عمومی، پروانه نیک مرام در نشست بررسی بهبود فضای کسب و کار که باحضور معاون اقتصادی استاندار، دکتر عوض پور، دکتر منوچهری، دکتر موسایی، دکتر هاشمی، مهندس میراب باشی و جمعی از کارشناسان اقتصادی در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: اگر محیط کسب و کار مناسب نباشد هزینه عملکرد بنگاه های اقتصادی افزایش می یابدکه اگر هزینه ها افزایش یابند باعث هدر رفت انگیزه سرمایه گذار خواهد شد.

وی افزود: باید زیرساخت‌ها فراهم شود تا شروع کسب و کار در اسرع وقت اتفاق افتد برای مثال مشکلات بانکی و بخصوص وضعیت نرخ سود تسهیلات از موضوعاتی است که تمام ارکان تولید و اقتصاد ما را درگیر کرده است.

نیک مرام بیان کرد: درباره لزوم کاهش نرخ سود بانکی صحبت می‌شود، اما راهکار روشنی برای آن دیده نمی‌شود تا زمانی که در اجرا اتفاقی نیفتد، حرف‌ها بیشتر به شکل شعارهای زیبا است.

وی عنوان کرد: باید امنیت سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم بارها می‌گوییم فضای کسب و کار باید تغییر کند، ولی نمی‌گوییم باید چطور باشد. فضای کسب و کار تعاریف و شاخص‌هایی دارد اما این مسائل زمین مانده و در اجرا به آنها پرداخته نمی‌شود، تا این موانع اصلاح نشود، نمی‌توان به توسعه رسید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر تمام این‌ مسائل به‌عنوان دغدغه کارشناسان و مسئولان بتواند رفع و ر جوع شود، وضعیت بنگاه‌ها تغییر می‌کند، اشتغال ایجاد می‌شود و رونق در اقتصاد اتفاق می‌افتد.

در این نشست مقرر شد پنل تخصصی در روز 97.9.27 با حضور دانشجویان، مدیران و صنعتگران و اعضای پنل که از افراد علمی و تخصصی هستند، برگزار شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید