اخبار

مدیرکل کار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با جوان روشندل گچسارانی با حمایت از جامعه معلولان مطرح کرد:

مدیرکل کار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با جوان روشندل گچسارانی با حمایت از جامعه معلولان مطرح کرد:
اگر از افراد با شرایط خاص، حمایت و مراقبت نشود و در این زمینه نقصان و کم کاری وجود داشته باشد، این افراد توانایی های لازم برای برخورداری از فرصت های برابر را از دست می دهند و استعدادهای آن ها تجلی نمی یابد.

به گزارش روابط عمومی، عرفان شیروانی لک، جوان روشندل 17 ساله ای است که اکنون با چاپ سه کتاب از جمله دل نوشته‌های عرفان، هیرات شهر نجات شاهزاده و داستان های کودکان و نوجوانان و فعالیت های گسترده در زمینه موسیقی در بین جوانان شهرستان گچساران مشهور شده است.

این جوان مستعد نه تنها خود توانسته است در زمینه های نویسندگی و موسیقی هنرمندی کند بلکه پلکانی برای  موفقیت برادر کم بینای کوچک خود شده است.

پروانه نیک مرام افزود: در شرایطی که نوجوانی با محدودیت جسمانی توانسته است به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد، دیگر نوجوانان نیز می توانند این گونه افراد را برای موفقیت، الگوی خود قرار دهند.

وی بیان کرد: باید برای افرادی که به هر علت نتوانسته اند از فرصت های برابر اجتماعی استفاده کنند، برنامه های مشخصی اجرا و پیاده سازی شود.

نیک مرام تصریح کرد: باید به سمت جامعه برابر و همراه با عدالت حرکت کنیم؛ از این رو، برنامه‌های برخورداری افراد از فرصت های برابر را به طور جدی پیگیری کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با تحسین از توانایی های این جوان روشندل گچسارانی، عنوان کرد: عرفان به جای تسلیم شدن دربرابر محدودیت های جسمی، دست به نوشتن و انتشار 3 کتاب زده است.

وی طراحی مناسب و مبلمان شهری متناسب با نیازهای معلولان را در تمامی دستگاه ها به خصوص در ادارات کار کهگیلویه و بویراحمد ضروری دانست و گفت: این امر بهتر است که مورد توجه مدیران دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

نیک مرام افزود: به رسمیت شناختن حقوق معلولان و مناسب سازی فضاهای شهری زمینه را برای حضورمعلولان در جامعه و محیط های اجتماعی فراهم می کند.

وی با اشاره به خواسته معلولان در گچساران برای تحقق سهمیه قانونی این اقشار بیان کرد: قانون بکارگیری سه درصد اشتغال معلولان سال ها پیش از سوی مجلس شورای اسلامی تائید شده و همه دستگاه های اجرایی موظف به اجرای آن هستند.

شهرستان 124 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

 

 

۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید