اخبار

خانه بهداشت کارگری شرکت طبیعت زنده کهگیلویه و بویراحمد در میان برترین های کشور

خانه بهداشت کارگری شرکت طبیعت زنده کهگیلویه و بویراحمد در میان برترین های کشور
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانه بهداشت کارگری شرکت طبیعت زنده این استان به عنوان یکی از خانه های بهداشت برتر در کشور شناخته شد.

طهمورث داستان روز یکشنبه اظهار داشت: در تاریخ 97.9.28 در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی شقایق به نشانی خیابان ولی عصر نرسیده به چهار راه پارک وی، روبروی سوپر استار، نبش خیابان افق از مسئولین خانه های بهداشت کارگری منتخب، اعضای شورای هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان برتر، کارفرمایان سلامت محور در سطح ملی تقدیر خواهد شد.

وی از فعالیت 17 خانه بهداشت کارگری فعال در این استان خبر داد و افزود: بر اساس مفاد قانون کار، کارفرمایان واحد های تولیدی و صنعتی با 50 نفر نیروی کار و بیشتر مکلف به تاسیس خانه های بهداشت کارگری هستند.

داستان به ضرورت توجه و همکاری کارفرمایان نسبت به فراهم کردن لوازم تامین سلامت کارگران اشاره کرد و افزود: بیشترین نفع را از سلامت کارگران خود کارفرمایان می برند.

 خانه های بهداشت کارگری  با هدف تامین سلامت کارگران، ارتقای دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی در بین کارگران و سالم سازی محیط کار در کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و معادن تامین می شوند.

ماده 147 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، دولت را مکلف به ارائه خدمات بهداشتی به کارگران کرده است، از این رو از سال 1366 برنامه مشترک ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی به بیمه شدگان با همکاری مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تامین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهداشتی اجرا می شود.

 

 


۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید