اخبار

تسهیلات اشتغال زایی کلید آبادانی روستاها

تسهیلات اشتغال زایی کلید آبادانی روستاها
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: پرداخت تسهیلات بانکی ارزان قیمت ،کلید گشودن قفل اشتغال در روستاهاست که با تلاش دولت دوازدهم زمینه تحقق آن فراهم شده که در این میان توجه ویژه ای به اشتغال زنان به خصوص زنان سرپرست خانوار شده است.

روز دوشنبه با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از مرکز اورژانس اجتماعی یاسوج و مرکز بوم گردی شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا بازدیدی انجام شد.

معصومه ابتکار اظهار داشت: گسترش این مراکز گامی مهم در راستای بهبود و ارتقای صنعت گردشگری در نقاط روستایی و عشایری بوده و علاوه بر آن نیز سبب ایجاد اشتغال پایدار به ویژه برای زنان سرپرست خانوار می شود.
وی افزود: دولت برای حمایت از بانوان از جمله زنان سرپرست خانوار تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر در نظر گرفته که در حال پرداخت است.
ابتکار بیان کرد: زنان سرپرست خانوار کشور با نام نویسی در سامانه کارا و یا در قالب تعاونی ها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: سه و نیم میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد.
وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در سراسر کشور موظف به همکاری همه جانبه با بانوان از جمله زنان سرپرست خانوار برای اعطای این تسهیلات هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: باید زنان توانمند با اعطای تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت وارد عرصه کار و فعالیت شوند که تاکنون دولت نگاه ویژه‌ای به این امر داشته و به طریق‌های گوناگون این زمینه را فراهم کرده است.

پروانه نیک مرام همچنین یکی از اهداف و اولویت های مهم این اداره کل را توسعه تعاونی ها برای بانوان دانست و افزود: بانوان در تحقق شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» و نیز عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی نقش مؤثری دارند..

وی افزود: بر اساس آخرین آمار، 970 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به 923 طرح در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده که میزان اشتغال ایجاد شده آن ها سه هزار و 329 نفر است.

نیک مرام تصریح کرد: طی سال گذشته تاکنون میزان مبلغ سهمیه ابلاغی تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال مناطق روستایی از محل صندوق توسعه ملی در فاز نخست به این استان یک هزار و 70 میلیارد ریال بوده که از این میزان 90 درصد آن محقق و پرداخت شده است

کهگیلویه و بویراحمد 713 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 46 درصد آنان در روستاها زندگی می‌کنند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر یک هزار و 700 روستای دارای سکنه دارد.

۱۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید