اخبار

استاندارکهگیلویه و بویراحمد: اداره کل تعاون تعاون، پیگیر بسیاری از برنامه های خود در قالب تعاونی های تولیدی در کارگروه اشتغال باشد

استاندارکهگیلویه و بویراحمد: اداره کل تعاون تعاون، پیگیر بسیاری از برنامه های خود در قالب تعاونی های تولیدی در کارگروه اشتغال باشد
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: اداره کل تعاون و متولیان امر سرمایه گذاری با کمک کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری برنامه های کاری خود را در قالب تشکیل تعاونی های تولیدی در راستای توانمند سازی گرو های مختلف با رویکردی جدید جهت دهی کنند.

به گزارش روابط عمومی ادره کل تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد مهندس قوام نوذری با حضور تعدادی از مدیران ستادی استانداری و مدیران کل استانی در بازدید از اداره کل تعاون استان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون گفت: استان ما به لحاظ توسعه در همه ابعاد و شاخص ها رو به صعود است و مردم استان این آمادگی، پذیرش و خود باوری را دارند که برای جبران عقب افتادگی باید مشارکت جدی در امر سرمایه گذاری و تولید داشته باشند.

    نوذری اظهار داشت: تعهداتی که در خصوص اشتغال و سرمایه گذاری ایجاد شده نشانه به سمت سازمان و یا دستگاه خاصی ندارد و همه دستگاه های اجرایی، خدمات رسان، فرهنگی، بخش خصوصی و آحاد مردم وظیفه دارند و برای رونق اقتصادی با مشارکت جدی واردعرصه کار و تولید شوند.

  استاندار تصریح کرد: اداره تعاون، کار و امور اجتماعی، صنایع و معادن، بازرگانی و کشاورزی باید با فرآیند مشخص و اصولی در چار چوب اختیارات و بصورت هدفمند، طرح های مشارکتی و تعاونی ارایه دهند و برای تصویب نهایی، صدور مجوز و تسهیلات فرآیند را تسهیل نمایند.

  نوذری به اهمیت دادن به امر آموزش، مشاوره و حمایت خانواده ها و توانمند سازی بانوان و روی آوری آنها به سمت فعالیت های تولیدی و کارآفرینی، صنایع دستی، مشاغل خانگی و طرح های مشارکتی و تعاونی تاکید کرد.

 

    وی تصریح کردبا توجه به اینکه تعاون یکی از حلقه های اصلی در تولید و اشتغال است، گفت: باید به آنچه که با تعاون و مشارکت در استان می تواند تحول ایجاد کند، شناخت پیدا کنیم  و آن را به میدان عمل ببریم.

   

   استاندار، همچنین بر برون سپاری فعالیت ها به نهادها و تشکل های غیر دولتی و تعاونی تاکید کرد و گفت: باید عرصه و میدان کار و فعالیت را به جوانان و بخش خصوص سپرد و آنها را در مدیریت ها مشارکت دهیم.

  نوذری، به روان کردن سلسله فرآیند های تشکیل تعاونی ها،کار سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات هم اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم راهگشای چرخه تولید و سرمایه گذاری باشیم، همه دستگاه ها بدون استثناء و در راس آنها دستگاه های متولی و بانک های عامل باید در روان و شفاف کردن امر سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات، متحد و هم سو حرکت کنند.

  نوذری همچنین در بازدید از بخش های مختلف اداره کل تعاون استان با تعدادی از متقاضیان طرح های تعاونی در شهرستان ها که در سایت اداره کل تعاون استان ثبت نام کرده بودند تماس تلفنی داشت و از روند کاری آنها مطلع شد و دستورات و راهکارهای لازم را برای هرچه سریعتر پیشرفت کاری همه متقاضیان ارایه داد.   

  مدیرکل تعاون استان هم گفت: تا قبل از دولت نهم، یک هزار و 438تعاونی با سرمایه گذاری 95میلیارد ریال در استان ایجاد شده بود و در دولت نهم و دهم یک هزار و 232 با سرمایه گذاری 782میلیارد ریال در استان تشکیل شده است.

   لطف اله جشن ساز افزود: بیش از شش هزار نفر جویای کار، اشتغال و مشارکت در تعاونی ها، تاکنون در سایت اداره کل تعاون استان ثبت نام کرده اند.


   

۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹
روابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید